salam semua...
Saya baru blajar pasal OD ni... tapi dah merempit gila2, minta pandangan otai-otai kat sini kalau boleh...
HUTANG:
PL1 20k = 265/month @ 3,180/year
PL2 65k = 624/month @ 7,488/year
ASB Loan 50k = 377/month @ 4,524/year
ODASB dr PL diatas, lulus 81k (guna 80k) interest = 282/month @ 3,384/year
JUMLAH HUTANG = 3180 + 7488 + 4524 + 3384 = 18,576/year
DIVIDEN:
Dividen loan ASB 50k 7% = 3,500/year
Dividen ODASB 90k 7% = 6,300/year
Dividen koperasi duit PL1+PL2+saving 101k 12% = 12,120/year
Duit gaji simpan 666/month = 7,992/year
JUMLAH DIVIDEN + SAVING = 29,912/year
KEUNTUNGAN SETAHUN = 29,912 - 18,576 = 13,336/year
SOALANNYA:
1) Adakah cara rempit saya ni betul.
2) Ada tak cara2 untuk penambahbaikan / syor.