BTC USD 49,241.2 Gold USD 1,786.34
Time now: Jun 1, 12:00 AM

cek mek molek

CG Hardcore Club
Messages
95,721
Paid Membership
Top Poster #2
Joined
Jun 3, 2013
Messages
95,721
Reaction score
15,473
Points
1,906
#sandakan Nur Laila mengucap dua kalimah syahadah ketika terbaring di katil dan bernafas menggunakan alat bantuan pernafasan, di hadapan tiga jururawat di Hospital Duchess of Kent (HDOK).
https://www.hmetro.com.my/.../aku-sudah-sah-islam-pesakit...

'Aku sudah sah Islam' - Pesakit Covid-19​


1632123584543.png



RAKAMAN yang tular di media sosial. FOTO tular

Sandakan: Seorang pesakit Covid-19 yang memeluk Islam di katil hospital tempatnya menerima rawatan, melahirkan kegembiraan dengan agama baharunya itu.

"Aku sudah sah Islam," kata Laimi @ Nur Laila Tinggi, 66, yang berketurunan Dusun dan dilahirkan dalam agama Kristian dari Beluran.
Itulah reaksinya selepas memeluk agama Islam, seperti yang dikongsikan oleh anak sulungnya Firdaus Fringco Abdullah, 45.

Sebuah video berdurasi dua minit yang memaparkan Nur Laila mengucap dua kalimah syahadah ketika terbaring di atas katil dan bernafas menggunakan alat bantuan pernafasan, di hadapan tiga jururawat di Hospital Duchess of Kent (HDOK) di sini, tular sehingga mengundang tanggapan netizen bahawa dia memeluk Islam tanpa pengetahuan ahli keluarganya.

"Kami (keluarga) membuat panggilan video minggu lalu dan pada masa itu ibu menyatakan niatnya (untuk memeluk Islam) yang menyentuh hati kami," katanya kepada Bernama ketika dihubungi di sini, hari ini.

Firdaus berkata beliau membuat hantaran dalam Facebook untuk menjelaskan tanggapan yang timbul mengenai keadaan ibunya ketika menerima rawatan di HDOK.

"Saya rasa bertanggungjawab untuk menjelaskan hal itu menerusi Facebook kerana ibu saya masih mempunyai saudara-mara yang bukan Muslim.

"Ibu pernah menyatakan hasratnya untuk memeluk agama Islam kerana empat daripada lima anaknya serta beberapa adik-beradiknya juga sudah memeluk Islam," katanya.

Firdaus berkata beliau telah menghubungi seorang pegawai di hospital itu memohon sekiranya ibunya boleh dibimbing untuk mengucap dua kalimah syahadah di atas katil hospital dan kira-kira 4 petang, 9 September lalu, ibunya sah bergelar saudara baharu.

Beliau berkata Nur Laila yang menghidap penyakit buah pinggang dan telah melengkapkan vaksinasi Covid-19, dimasukkan ke hospital pada 4 September dan memerlukan alat bantuan pernafasan.

"Alhamdulillah, ibu saya semakin pulih dengan tiada lagi batuk dan dia juga boleh merasa makanan sekarang.

"Ibu tidak ditidurkan dan tidak dirawat di unit rawatan rapi," katanya.

Firdaus berkata ibunya belum lagi dibenarkan keluar dari hospital dan masih dalam pemantauan berikutan keadaan buah pinggangnya.
Beliau juga mengucapkan terima kasih kepada pihak hospital dan kakitangan kesihatan atas dedikasi mereka dalam merawat pesakit Covid-19 termasuk sepanjang rawatan ibunya di HDOK itu.

"Mereka (hospital dan kakitangan kesihatan) wajar diiktiraf sepanjang masa. Perkhidmatan mereka melangkaui tugas yang bukan hanya perubatan tetapi juga kemanusiaan," katanya.
Disiarkan pada: September 20, 2021 @ 3:12pm

 
Sponsored Post

cek mek molek

CG Hardcore Club
Messages
95,721
Paid Membership
Top Poster #2
Joined
Jun 3, 2013
Messages
95,721
Reaction score
15,473
Points
1,906
subhanallah, tak sangka, alhamdulillah

semoga semua yg terbaik utk saudara kita ni
semoga Allah permudah segala urusan dia
 

مايكل سكوتفيلد

CG Top Poster Club
Messages
22,936
Paid Membership
Joined
May 13, 2007
Messages
22,936
Reaction score
1,643
Points
201
Status terkini Kapasiti & Penggunaan Katil COVID-19, Pemberian Vaksin & Kes Baharu Sehingga 20 September 2021:

1) Kapasiti & Penggunaan Katil COVID-19 (Sehingga 19 September 2021, 5pm)
• Penggunaan katil Bukan ICU 66%
• Penggunaan katil ICU 74%

2) Peratus Kumulatif Pemberian Dos Vaksin COVID-19 (Sehingga 19 September 2021, 11:59pm)
• % Populasi Keseluruhan - 1 dos 67.4%
• % Populasi Keseluruhan - lengkap 56.5%
• % Populasi Dewasa - 1 dos 93.3%
• % Populasi Dewasa - lengkap 78.8%

3) Bilangan Kes COVID-19 Mengikut Negeri (Sehingga 20 September 2021, 12:00 Tengah Hari)
• Bilangan kes baharu 14,345 kes
• Bilangan kes kumulatif 2,112,175 kes

 

GeeKaDoY

Active Member
Messages
1,575
Joined
Feb 12, 2008
Messages
1,575
Reaction score
301
Points
51
#sandakan Nur Laila mengucap dua kalimah syahadah ketika terbaring di katil dan bernafas menggunakan alat bantuan pernafasan, di hadapan tiga jururawat di Hospital Duchess of Kent (HDOK).
https://www.hmetro.com.my/.../aku-sudah-sah-islam-pesakit...

'Aku sudah sah Islam' - Pesakit Covid-19​


1632123584543.png



RAKAMAN yang tular di media sosial. FOTO tular

Sandakan: Seorang pesakit Covid-19 yang memeluk Islam di katil hospital tempatnya menerima rawatan, melahirkan kegembiraan dengan agama baharunya itu.

"Aku sudah sah Islam," kata Laimi @ Nur Laila Tinggi, 66, yang berketurunan Dusun dan dilahirkan dalam agama Kristian dari Beluran.
Itulah reaksinya selepas memeluk agama Islam, seperti yang dikongsikan oleh anak sulungnya Firdaus Fringco Abdullah, 45.

Sebuah video berdurasi dua minit yang memaparkan Nur Laila mengucap dua kalimah syahadah ketika terbaring di atas katil dan bernafas menggunakan alat bantuan pernafasan, di hadapan tiga jururawat di Hospital Duchess of Kent (HDOK) di sini, tular sehingga mengundang tanggapan netizen bahawa dia memeluk Islam tanpa pengetahuan ahli keluarganya.

"Kami (keluarga) membuat panggilan video minggu lalu dan pada masa itu ibu menyatakan niatnya (untuk memeluk Islam) yang menyentuh hati kami," katanya kepada Bernama ketika dihubungi di sini, hari ini.

Firdaus berkata beliau membuat hantaran dalam Facebook untuk menjelaskan tanggapan yang timbul mengenai keadaan ibunya ketika menerima rawatan di HDOK.

"Saya rasa bertanggungjawab untuk menjelaskan hal itu menerusi Facebook kerana ibu saya masih mempunyai saudara-mara yang bukan Muslim.

"Ibu pernah menyatakan hasratnya untuk memeluk agama Islam kerana empat daripada lima anaknya serta beberapa adik-beradiknya juga sudah memeluk Islam," katanya.

Firdaus berkata beliau telah menghubungi seorang pegawai di hospital itu memohon sekiranya ibunya boleh dibimbing untuk mengucap dua kalimah syahadah di atas katil hospital dan kira-kira 4 petang, 9 September lalu, ibunya sah bergelar saudara baharu.

Beliau berkata Nur Laila yang menghidap penyakit buah pinggang dan telah melengkapkan vaksinasi Covid-19, dimasukkan ke hospital pada 4 September dan memerlukan alat bantuan pernafasan.

"Alhamdulillah, ibu saya semakin pulih dengan tiada lagi batuk dan dia juga boleh merasa makanan sekarang.

"Ibu tidak ditidurkan dan tidak dirawat di unit rawatan rapi," katanya.

Firdaus berkata ibunya belum lagi dibenarkan keluar dari hospital dan masih dalam pemantauan berikutan keadaan buah pinggangnya.
Beliau juga mengucapkan terima kasih kepada pihak hospital dan kakitangan kesihatan atas dedikasi mereka dalam merawat pesakit Covid-19 termasuk sepanjang rawatan ibunya di HDOK itu.

"Mereka (hospital dan kakitangan kesihatan) wajar diiktiraf sepanjang masa. Perkhidmatan mereka melangkaui tugas yang bukan hanya perubatan tetapi juga kemanusiaan," katanya.
Disiarkan pada: September 20, 2021 @ 3:12pm

Alhamdulillah... Meremang bulu roma aih, baca ni...
 

cek mek molek

CG Hardcore Club
Messages
95,721
Paid Membership
Top Poster #2
Joined
Jun 3, 2013
Messages
95,721
Reaction score
15,473
Points
1,906

Che Puteh Osman

12m ·

Apa ni dah vaksin pun kes tinggi?

Kalau kita merujuk laman web covidnow.moh.gov.my kita akan dapati ada beberapa bentuk pelaporan.

Ke arah menuju endemik COVID, apa yang paling penting COVID tak akan menyebabkan kematian mendadak dan membebankan fasiliti kesihatan sampai pesakit non COVID tak dapat rawatan.

Jika kita lihat data kematian, jangan sekadar lihat +xxx. Kita perlu lihat purata kematian dalam 7 hari yang memberikan gambaran sebenar pandemik ini.

Jika dilihat di Lembah Klang, peningkatan liputan vaksinasi dapat dilihat kepada pengurangan purata kematian dalam seminggu.
Jika dibandingkan dengan Johor, purata kematian dalam 7 hari adalah lebih rendah.

Kadar liputan vaksinasi penuh di Lembah Klang adalah 77.97% berbanding Johor 49.87%.

Kita boleh banding data secara real time antara negeri-negeri dan liputan vaksinasi.

Kita akan dapat lihat keberkesanan sebenar vaksin dalam beberapa minggu lagi setelah hampir semua sektor ekonomi mula dibuka.
Vaksinlah beb dan teruskan jaga SOP.

1632132995759.png

1632133123249.png
 

cek mek molek

CG Hardcore Club
Messages
95,721
Paid Membership
Top Poster #2
Joined
Jun 3, 2013
Messages
95,721
Reaction score
15,473
Points
1,906
Kementerian Kesihatan Malaysia (KKM) ingin memaklumkan status terkini kes COVID-19 di Malaysia sehingga 20 September 2021 (jam 12:00 tengah hari);

  • Kes sembuh : 16,814 kes (1,880,736 kes kumulatif, 89.0%);
  • Kes baharu : 14,345 kes (2,112,175 kes kumulatif);
  • Kes import : 43 kes (27 warganegara; 16 bukan warganegara);
  • Kes tempatan : 14,302 kes [13,072 warganegara (91.4%); 1,230 bukan warganegara (8.6%)];
  • Kes yang memerlukan rawatan di Unit Rawatan Rapi (ICU): 1,167 kes (906 kes COVID-19; 261 kes suspected, probable,dan kes dalam siasatan);
  • Kes memerlukan bantuan pernafasan : 636 kes (407 kes COVID-19; 229 kes suspected, probable, dan kes dalam siasatan);
  • Jumlah kluster : 5,305 kluster;
  • Jumlah kluster baharu : 23 kluster;
  • Jumlah kluster yang telah tamat : 3,970 kluster; dan
  • Jumlah kluster aktif : 1,335 kluster.
Daripada 14,345 kes harian yang dilaporkan pada hari ini,

  • 212 kes (1.5 peratus) adalah kategori 3, 4, dan 5; dan
  • 14,133 kes (98.5 peratus) lagi adalah terdiri daripada kategori 1 dan 2.
 

cek mek molek

CG Hardcore Club
Messages
95,721
Paid Membership
Top Poster #2
Joined
Jun 3, 2013
Messages
95,721
Reaction score
15,473
Points
1,906
BILANGAN KES COVID-19

MENGIKUT NEGERI DI MALAYSIA

(SEHINGGA 20 SEPTEMBER 2021, JAM 12:00 TENGAH HARI)


NEGERIPURATA KES 7 HARI*KADAR INSIDEN **BILANGAN KES BAHARU ( ) ***BILANGAN KES KUMULATIF
SARAWAK3,286111.543,611183,399
SELANGOR2,25833.131,365 (5)659,674
JOHOR1,97949.751,598 (24)180,379
SABAH1,59438.761,255186,832
PULAU PINANG1,48881.491,170 (1)119,956
KELANTAN1,21060.571,050 (1)103,419
PERAK1,19967.591,090 (3)92,170
KEDAH1,09147.45967 (2)126,758
PAHANG74128.1477957,696
TERENGGANU73155.4680448,744
WP KUALA LUMPUR38219.86307 (5)183,171
MELAKA24124.73162 (1)55,156
NEGERI SEMBILAN16113.74125 (1)95,756
PERLIS6022.33513,251
WP PUTRAJAYA2121.45115,892
WP LABUAN54.7909,922
MALAYSIA16,44748.0414,345 (43)2,112,175
*Tidak termasuk kes import A (luar negara) dan di Penjara/Lokap/Depot Tahanan Imigresen (DTI)

**Purata kes 7 hari bagi setiap 100,000 penduduk

***Kes import
 

cek mek molek

CG Hardcore Club
Messages
95,721
Paid Membership
Top Poster #2
Joined
Jun 3, 2013
Messages
95,721
Reaction score
15,473
Points
1,906
LAMPIRAN 2

Perincian 14,345 kes positif COVID-19 baharu yang
dilaporkan di Malaysia pada 20 September 2021 mengikut jenis saringan adalah seperti berikut:

NEGERIJUMLAH KESKLUSTERKONTAK RAPATIMPORT A*LAIN-LAIN
SARAWAK3,6112192,437955
JOHOR1,59821679924559
SELANGOR1,365237855552
SABAH1,25586602567
PULAU PINANG1,170234441702
PERAK1,0901354063546
KELANTAN1,050596661324
KEDAH96716902274
TERENGGANU8049654141
PAHANG77920048297
WP KUALA LUMPUR3071335169
MELAKA1621980162
NEGERI SEMBILAN125273149
PERLIS511338
WP PUTRAJAYA 1192
WP LABUAN
JUMLAH KESELURUHAN14,3459928,273435,037
* Import A merujuk kepada kes penularan dari luar negara
 

cek mek molek

CG Hardcore Club
Messages
95,721
Paid Membership
Top Poster #2
Joined
Jun 3, 2013
Messages
95,721
Reaction score
15,473
Points
1,906
KLUSTER-KLUSTER BAHARU YANG DILAPORKAN DI MALAYSIA PADA 20 SEPTEMBER 2021
NONAMA KLUSTERKATEGORI KLUSTERNEGERIDAERAHJUMLAH KESJUMLAH DISARING
1Industri Tongkang Pechah 14Tempat KerjaJohorBatu Pahat4961
2Industri Sri Sulong DuaTempat KerjaJohorBatu Pahat20158
3Batu Sembilan BakriTempat KerjaJohorMuar1727
4Jalan Industri A1 PenawarTempat KerjaJohorKota Tinggi dan Kulai1660
5Tapak Bina Mutiara PerdanaTempat KerjaJohorBatu Pahat1252
6Industri Jalan Johan 2/6Tempat KerjaPerakKinta33180
7Jalan David SungTempat KerjaPerakManjung16187
8Jalan Pusat Perniagaan Silibin DuaTempat KerjaPerakKinta1182
9Industri Jalan KepaTempat KerjaKelantanGua Musang2865
10Jalan Gajah Mati Kota BharuTempat KerjaKelantanKota Bharu, Pasir Puteh, dan Pasir Mas2333
11Sawit M1Tempat KerjaSabahKinabatangan38112
12Industri Kompleks Perabut 2Tempat KerjaSelangorKuala Langat25255
13Industri PegohTempat KerjaMelakaAlor Gajah22229
14Jalan Bintulu-Miri 3KomunitiSarawakBintulu4576
15Chama AjaiKomunitiSarawakBeluru2760
16Ulu LubaiKomunitiSarawakLimbang1688
17Sungai Separai 2KomunitiSarawakTatau1252
18Kampung Seterpa PeringatKomunitiKelantanKota Bharu1717
19Jalan Kampung BalohKomunitiKelantanKota Bharu1115
20Kampung Belukar Aur CinaKomunitiKelantanPasir Mas1010
21Sawit Sri MerantiKomunitiPahangKuantan27540
22Jalan Seri Impian Satu KluangKumpulan Berisiko TinggiJohorKluang3056
23Tompok Utara SatuImportJohorJohor Bahru2431
 
Sponsored Post

CG Sponsors




Top
Log in Register