BTC USD 43,111.8 Gold USD 1,750.73
Time now: Jun 1, 12:00 AM

Xploit Machine

CG Top Poster Club
Joined
Nov 23, 2012
Messages
31,820
Reaction score
4,168
Points
236
LAMPIRAN 2

1627041202916.png
 
Sponsored Post

Xploit Machine

CG Top Poster Club
Joined
Nov 23, 2012
Messages
31,820
Reaction score
4,168
Points
236
LAMPIRAN 3

Perincian 15,573 kes positif COVID-19 baharu yang dilaporkan di Malaysia pada 23 Julai 2021 mengikut jenis saringan adalah seperti berikut:

NEGERIJUMLAH KESKLUSTERKONTAK RAPATIMPORT A*LAIN-LAIN
SELANGOR7,6722185,135102,309
WP KUALA LUMPUR2,0632001,06212789
JOHOR7221923601169
NEGERI SEMBILAN68270457155
KEDAH93778574285
SARAWAK4619728975
SABAH516161216139
TERENGGANU2294912753
PULAU PINANG53073214243
MELAKA45212123794
PERAK41589188138
PAHANG45788308952
KELANTAN37217816430
WP PUTRAJAYA411319
WP LABUAN212127
PERLIS33
JUMLAH KESELURUHAN15,5731,6179,374324,550
* Import A merujuk kepada kes penularan dari luar negara
 

Xploit Machine

CG Top Poster Club
Joined
Nov 23, 2012
Messages
31,820
Reaction score
4,168
Points
236
LAMPIRAN 4

KLUSTER-KLUSTER BAHARU YANG DILAPORKAN DI MALAYSIA PADA 23 JULAI 2021

NONAMA KLUSTERKATEGORIKLUSTERNEGERIDAERAHJUMLAH KESJUMLAH DISARING
1Kampung Baru Bukit Kecil LabokKomunitiKelantanMachang dan Kota Bharu1238
2Kampung Banggol Pak EsahKomunitiKelantanPasir Puteh1924
3Paloh Pintu GengKomunitiKelantanKota Bharu1123
4Kampung Jambu PanjiKomunitiKelantanKota Bharu1017
5Kampung Bukit MerbauKomunitiKelantanPasir Puteh3560
6KerillaKomunitiKelantanTanah Merah923
7Jalan Bistari YayasanKomunitiJohorSegamat dan Johor Bahru1938
8Jalan Mohd ArisKomunitiJohorMersing25161
9Biak DaratKomunitiPerakPerak Tengah1539
10MuhibahKomunitiSelangorSabak Bernam1630
11Desa Ayer HitamKomunitiSelangorSepang40196
12Ulu SenulauKomunitiSarawakSaratok3557
13Balai Ringin MelayuKomunitiSarawakSerian dan Simunjan80150
14Bukit BeranganKomunitiPerakHulu Perak36293
15Teluk MenaraKomunitiTerengganuKuala Terengganu3891
16Kampung MananamKomunitiSabahTongod20272
17Jalan Temenggung IndustriTempat KerjaJohorJohor Bahru790
18Ulu PulaiTempat KerjaJohorPontian937
19Jalan Stesen TVTempat KerjaSabahTawau68124
20Bukit MasTempat KerjaSabahKinabatangan1145
21 Industri Kenanga LapanTempat Kerja SelangorHulu Selangor3286
22Tapak Bina Jalan PutraTempat KerjaWP Kuala LumpurLembah Pantai23154
23Jalan Batu KarangTempat KerjaPerakKampar dan Batang Padang34228
24Jalan Pesisir Bintulu-MiriTempat KerjaSarawakBintulu25312
25Sutera SogaKumpulan Berisiko TinggiJohorBatu Pahat13102
26Off Jalan Bandar PGKumpulan Berisiko TinggiJohorJohor Bahru dan Pontian1049
27Jalan Utara 2Kumpulan Berisiko TinggiSabahSandakan1359
28Jalan Alam Jaya 2/7Kumpulan Berisiko TinggiSelangorKuala Selangor3353
29JenderamKeagamaanSelangorSepang719
30Jalan Yahya 3Pendidikan TinggiWP Kuala LumpurTitiwangsa17576
 

Xploit Machine

CG Top Poster Club
Joined
Nov 23, 2012
Messages
31,820
Reaction score
4,168
Points
236
LAMPIRAN 5

NILAI RT MENGIKUT NEGERI
BERDASARKAN KES YANG DILAPORKAN PADA 22 JULAI 2021

NEGERINILAI RT
TERENGGANU1.44
KEDAH1.22
WP PUTRAJAYA1.22
JOHOR1.20
SABAH1.19
PULAU PINANG1.18
KELANTAN1.16
PAHANG1.15
SELANGOR1.14
MELAKA1.11
WP KUALA LUMPUR1.09
NEGERI SEMBILAN1.06
SARAWAK1.04
PERAK1.02
WP LABUAN0.74
PERLIS0
MALAYSIA1.07
 

Xploit Machine

CG Top Poster Club
Joined
Nov 23, 2012
Messages
31,820
Reaction score
4,168
Points
236
NASIHAT KESIHATAN BERKAITAN COVID-19

KKM ingin menasihati orang ramai termasuk individu-individu yang telah menerima vaksin COVID-19 agar terus mematuhi saranan serta nasihat-nasihat kesihatan yang sering ditekankan iaitu;
  • (elakkan kawasan yang sesak, sempit dan sembang dengan jarak yang dekat).
  • (Amalkan Wash, Wear dan Warn).
Patuhlah kepada S.O.P sebagai normal baharu. KKM akan terus memantau perkembangan kejadian jangkitan di dalam negara, dan juga luar negara melalui maklumat yang diperolehi daripada pihak WHO. Orang ramai akan sentiasa dimaklumkan sebarang perkembangan terkini mengenainya. Begitu juga, KKM akan memastikan langkah pencegahan dan kawalan yang sewajarnya dilaksanakan secara berterusan.

Sekian, terima kasih.

TAN SRI DATO’ SERI DR. NOOR HISHAM ABDULLAH
KETUA PENGARAH KESIHATAN MALAYSIA

23 Julai 2021 @ 6:30 petang.
 
Sponsored Post

CG Sponsors




Top
Log in Register