To Sell Pekasam Sepat Resepi Utara

CG Sponsors




pekasam sepat

Freshie
Joined
Jan 5, 2010
Messages
8
Reaction score
0
Points
3
Ikan Sepat Pekasam.



Ikan sepat yang ditangkap untuk dijadikan ikan pekasam.​



Inilah ikan sepat segar.



Ikan pekasam di tangkap di sawah padi.​


Ikan sepat pekasam yang telah di goreng.​

150 Gram (3-4 Ekor Mengikut Saiz)
Harga Rm5.00
Minima order 5 Paket Cas Penghantaran Rm 5.00


Email : [email protected]

Tel: 0177030759
 
Last edited:
Sponsored Post

pekasam sepat

Freshie
Joined
Jan 5, 2010
Messages
8
Reaction score
0
Points
3
Fakta IKAN SEPAT:-

Scientific Name: Trichogaster trichopterus
Other Names: Three Spot Gourami, Opaline Gourami, Cosby Gourami, Golden Gourami, Silver Gourami
Family: Belontiidae
Origin: Malaysia, Thailand, Burma, Vietnam
Adult Size: 4 inches (10 cm)
Social: Peaceful
Lifespan: 4 years
Tank Level: Top, Mid dweller
Minimum Tank Size: 20 gallon
Diet: Omnivore, eats most foods
Breeding: Egglayer - bubblenest builder
Care: Easy
pH: 6.0 - 8.8
Hardness: 5-35 dGH
Temperature: 72-82 F (22-28 C)
 
Last edited:

fareastz

Active Member
Joined
Oct 8, 2009
Messages
1,672
Reaction score
39
Points
30
sedap ni pekasam, goreng n mkn ngan nasi putih je dah cukup menyelerakan
 
Sponsored Post
Top
Log in Register