BTC USD 16,823.4 Gold USD 1,787.31
Time now: Jun 1, 12:00 AM

Amaran Suruhanjaya Sekuriti Malaysia tentang skim pelaburan offline dan online

Sponsored Post

taikunx

Active Member
Messages
1,395
Joined
Dec 21, 2007
Messages
1,395
Reaction score
9
Points
25
Nampak sangat KERAJAAN ini asal boleh ajer? Tak buat kajian ker?
 

maliq7776

Super Active Member
Messages
7,835
Joined
Mar 8, 2008
Messages
7,835
Reaction score
72
Points
75
NI YANG LATEST




Di bawah ialah senarai syarikat dan tapak web yang tidak diiktiraf atau tidak diluluskan di bawah undang-undang sekuriti untuk menjalankan urus niaga pasaran sekuriti termasuk memberi nasihat pelaburan atau/dan perkhidmatan pengurusan dana atau yang berkaitan dengan pasaran sekuriti atau pasaran niaga hadapan.

Pelabur adalah dinasihatkan untuk tidak membuat apa-apa pelaburan melalui syarikat yang tidak dilesenkan atau yang tidak diluluskan oleh Suruhanjaya Sekuriti (SC). Tawaran kepada pelabur selalunya adalah dalam bentuk pelbagai peluang atau skim pelaburan yang menarik dan mungkin juga berselindung di sebalik perniagaan jualan langsung atau peluang perniagaan.

Sekiranya anda memerlukan sebarang penjelasan atau ingin membuat aduan, sila hubungi kami di talian 603-62048999 atau e-mel [email protected].

Senarai ini akan dikemaskini di mana nama-nama syarikat atau laman web akan dikeluarkan atau ditambah dari masa ke semasa. Bagi mana-mana syarikat atau laman web yang tidak tersenarai di sini, orang ramai adalah dinasihatkan juga untuk membuat pengesahan dengan agensi-agensi yang berkenaan (contoh: BNM, KPDN, SSM) bagi memastikan status syarikat atau laman web tersebut.

Orang ramai adalah dinasihatkan agar memaklumkan pihak SC melalui talian atau e-mel yang tertera di atas jika sekiranya mereka bertemu dengan mana-mana tapak web, e-mel atau apa-apa maklumat yang mencurigakan di Internet yang berkaitan dengan nasihat dan khidmat perlaburan.

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Alpha Numeric

A

* Asset Brokerage Network (www.abn-group.com)
* ABFund (www.abfund.us)
* Al-Arabic Fund (www.al-arabic.com)
* ABB Fund (www.abbfund.com)
* Artemis Wealth Management
* Asia Wallet/ASWtrader/Splitindex Inc (www.splitindex.com)
* AM Global Management (www.nypoe.com)

..back to list
B

* BHG e-investment (www.bhg-corp.com)
* Bidvask Investment Ltd (www.bidvask.com)
* Buy-e-barrel (www.buyebarrel.com)
* Brentwood Trust Company (www.brentwoodtrust.com)

..back to list
C

* Cambridge Capital Trading
(www.cambridgecapitaltrading.com, www.dubaiex.com) * (Press Release)
* Capital Enhancement Club/ CEC
* CB.IRAQ
* Capital Glory Holdings Ltd
* Cfdventures
* Colonyinvest


D

* Dongyin Futures Brokerage Company Limited
* Data Saham (www.datasaham.com)
* Dragon Gold Sdn Bhd / Dr Iain Gray
* Duit Wayang
* Dana Futures (www.danafutures.com)
* Dana Modal (www.angelfire.com/journal2/danamodal)
* Debenture Petal Trust

..back to list
E

* Eaindex
* Empay
* eUK Gold (www.eukgold.com)
* Eubond.com (www.eubond.com)
* Eduit2u.com (www.eduit2u.com)
* E-suisse Fund (www.esuissefund.com)
* Euro America Index (www.eaindex.com)
* E-Barrel (www.ebarrel.com)

..back to list

F

* Fical (www.fical.net / www.fical.us)

..back to list
G

* GC Group Asset Management
* Good Credit Asset Management
* Goldmill Wagner Ltd / GWA Worldwide (www.goldmillwagner.com)
* Global Investment Network System (http://ginsystem.com)

..back to list
H

* Hibah Funds
* Hollinger Newcastle Limited

..back to list
I

* IPC Shopping Services Sdn Bhd/Empay (www.ipcshopping.com)

..back to list
J

* Jai Network System Sdn Bhd

..back to list
L

* Lexworth Prestige

..back to list
M

* Mercury Acquisition Associates (www.mercuryacquisitionassociates.com)
* Montego Finance & Securities Berhad (www.montegofs.official.ws)
* My Dinar (www.mydinar.net)
* My Share (www.myshare2u.com)

..back to list
O

* Oregon Invest (www.oregoninvest.com)
* Ocean Balance Ltd

..back to list
P

* Pure Investor / PIPS (www.pureinvestor.com, www.gopips.com)
* Prowealth Solutions (www.prowealthsolutions.com)

..back to list
R

* Remno Club (www.remnoclub.com)
* Remisier (www.remisier.com)

..back to list
S

* Sunshine Empire (www.sunshine-empire.com)
* Swiss Mutual Fund (www.swisscash.com, www.swisscash.biz) *(Press Release)
* Sweden Fund (www.swedenfund.com)
* Solid Investment (www.solidinvestment.com)
* Smartcash (www.smartcash.com)
* Sime Securities (www.simesecurities.net)
* Starr-Bradley Associates Inc (www.starrbradleyinc.com)
* Splitindex

..back to list
T

* Tian Ping (www.tianping2u.com)

..back to list
U

* UeBond (www.uebond.com)
* United Capital Management Inc (www.brentwoodtrust.com)
* Universe Asset Management Inc / Tony So
* Ugifund

..back to list
V

* Venturemax International (www.venturemax.com)

..back to list
W

* Win Li Fund (www.winlifund.com)
* Whitman Pearce & Partners (www.whitmanpearce.com)

..back to list
Alpha Numeric

* 3A Consulting Group Sdn Bhd

..back to list
Last updated: 17 May 2007

AKU HARAP dzuld TOLONG UPDATE:D
 
Last edited:

ulam

CG Top Poster Club
gem
Messages
22,373
Joined
Apr 30, 2008
Messages
22,373
Reaction score
60
Points
120
yg latest update takder ker bro?...
 

maliq7776

Super Active Member
Messages
7,835
Joined
Mar 8, 2008
Messages
7,835
Reaction score
72
Points
75
yang aku bengong lagi..kenapa egold ada dalam list,sekarang ada lagi~X(
 
Last edited:

impreza3030

Fun Poster
Messages
452
Joined
Jul 10, 2008
Messages
452
Reaction score
5
Points
15
payoneer tak masok senarai pulak.. :D
 
Last edited:

pudins70

Legendary Member
gem
Messages
10,109
Joined
Mar 28, 2011
Messages
10,109
Reaction score
1,371
Points
201
Lama gila thread ada tukang korek.
 
Sponsored Post

CG Sponsors




Top
Log in Register