BTC USD 16,807.1 Gold USD 1,789.22
Time now: Jun 1, 12:00 AM

Amaran Suruhanjaya Sekuriti Malaysia tentang skim pelaburan offline dan online

dzuld

Banned
Messages
355
Joined
Apr 7, 2007
Messages
355
Reaction score
1
Points
15
Saya cadangkan kepada yang ingin melabur sila rujuk dengan Suruhanjaya Sekuriti Malaysia.:)

Amaran yang dikeluarkan oleh Suruhanjaya Sekuriti Malaysia

Warning/Alerts
Alert List
• Press Releases by the SC relating to Investor Alert
• Investor Alert from other jurisdictions
Below is the list of known companies and websites which are not authorized nor approved under the securities laws to deal in securities. The public are advised not to make any investment with companies that are not licensed or approved by the SC.
If you require any clarification or wish to lodge a complaint, please contact us at 603-62048999 or e-mail us at [email protected].
Members of the public who come across any suspicious websites, as well as e-mails or any information on the Internet relating to investment advice and services, may alert the SC at the contact number or e-mail above.



A
• Al-Arabic Fund (www.al-arabic.com)
• ABB Fund (www.abbfund.com)
• Artemis Wealth Management
• Asia Wallet/ASWtrader/Splitindex Inc (www.splitindex.com)
• AM Global Management (www.nypoe.com)

B
• BHG e-investment (www.bhg-corp.com)
• Bidvask Investment Ltd (www.bidvask.com)
• Buy-e-barrel (www.buyebarrel.com)
• Brentwood Trust Company (www.brentwoodtrust.com)
• Belton Market (www.beltonmarkets.com)

C
• Cambridge Capital Trading
(www.cambridgecapitaltrading.com, www.dubaiex.com) * (Press Release)
• Capital Enhancement Club/ CEC
• CB.IRAQ
• Capital Glory Holdings Ltd

D
• Data Saham (www.datasaham.com)
• Dragon Gold Sdn Bhd / Dr Iain Gray
• Duit Wayang
• Dana Futures (www.danafutures.com)
• Dana Modal (www.angelfire.com/journal2/danamodal)
• Debenture Petal Trust

E
• E-Gold
• E-suisse Fund (www.esuissefund.com)
• Euro America Index (www.eaindex.com)
• E-Barrel (www.ebarrel.com)


G
• GC Group Asset Management
• Good Credit Asset Management
• Gold Quest/ Quest International (www.goldquest.com)
• Goldmill Wagner Ltd / GA Worldwide (www.goldmillwagner.com)
• Global Investment Network System (http://ginsystem.com)

H
• Hibah Funds

I
• IPC Shopping Services Sdn Bhd (www.ipcshopping.com)


J
• Jai Network Sdn Bhd

L
• Lampe Berger
• Lexworth Prestige

M
• Mercury Acquisition Associates (www.mercuryacquisitionassociates.com)
• Montego Finance & Securities Berhad (www.montegofs.official.ws)
• My Dinar (www.mydinar.net)
• Matrix cash
• Mind-X Solutions Sdn Bhd (www.beltonmarkets.com)
• My Share (www.myshare2u.com)


O
• Oregon Invest (www.oregoninvest.com)
• Ocean Balance Ltd

P
• Pure Investor / PIPS (www.pureinvestor.com, www.gopips.com)
• Prowealth Solutions (www.prowealthsolutions.com)

Q
• Quest International (www.goldquest.com)
• Quest (www.quest.net)


R
Remisier (www.remisier.com)

S
• Sunshine Empire (www.sunshine-empire.com)
• Swiss Mutual Fund (www.swisscash.com, www.swisscash.biz) *(Press Release)
• Sweden Fund (www.swedenfund.com)
• Solid Group (www.solidworldwide.org)
• Solid Investment (www.solidinvestment.com)
• Smartcash (www.smartcash.com)
• Sime Securities (www.simesecurities.net)
• Starr-Bradley Associates Inc (www.starrbradleyinc.com)

T
• Tian Ping (www.tianping2u.com)

U
United Capital Management Inc (www.brentwoodtrust.com)
Universe Asset Management Inc / Tony So

W
Whitman Pearce & Partners (www.whitmanpearce.com)

Alpha Numeric
www.32505.com
• 3A Consulting Group Sdn Bhd

Rujuk link di bawah.
http://www.sc.com.my/eng/html/licensing/investors/Alert_list.html

Saya harap yang ingin melabur tu fikir dulu sebelum melabur. :-? Memang keuntungan berlipat ganda tetapi risiko pun berpuluh kali ganda. :eek:
 
Sponsored Post

Overclock

Legendary Member
gem
Messages
14,057
Joined
Dec 1, 2006
Messages
14,057
Reaction score
42
Points
120
Ehh..Cam ner lak dekat huruf E tuh ade egold lah..
 

izack1981

Legendary Member
gem
Messages
10,380
Paid Membership
Joined
Feb 15, 2007
Messages
10,380
Reaction score
61
Points
120
Aku rasa para investor yang lama dah maklum akan risiko.. HYIP @ Investment mmg ada RISIKO.. Jangan buat x tahu jerr..

"Investment is RISK!"
 

Overclock

Legendary Member
gem
Messages
14,057
Joined
Dec 1, 2006
Messages
14,057
Reaction score
42
Points
120
satu dunia iktiraf e-gold..sesuka dia jer nak kasi warning..duduk bawah tempurung la aku mcm ni..

Ye lah..Aku rase orang yang keje Suruhanjaya Sekuriti nih dok dalam opis lame sgt kot..kecut otak dah..E-gold pun tak tau ape..main tibai jer..
 

mohdligat

Active Member
Messages
1,688
Joined
Dec 6, 2006
Messages
1,688
Reaction score
0
Points
20
Ye lah..Aku rase orang yang keje Suruhanjaya Sekuriti nih dok dalam opis lame sgt kot..kecut otak dah..E-gold pun tak tau ape..main tibai jer..

Tuh la pasai.. padahal di iktiraf satu dunia..
 

pokcak

Super Active Member
Messages
9,664
Joined
Jan 22, 2006
Messages
9,664
Reaction score
95
Points
80
Ehh..Cam ner lak dekat huruf E tuh ade egold lah..

aku dah tengok haritu.. aku rasa benda ni berdasarkan aduan orng ramai. maybe yang buat aduan tu adalah orng yang akaun egoldnya kena hack.. so diorng ni wat report. mungkin.
 

jutaONEfami

Super Active Member
Messages
6,716
Joined
May 13, 2006
Messages
6,716
Reaction score
48
Points
70
tapi yg pastinya kakitangan SSM ni mmg blur abis la smp kan xtahu beza egold ngan others investment..main bantai jer..
 
Sponsored Post

CG Sponsors




Top
Log in Register